• Ostatnie sztuki

 • Promocje

 • Nowości

 • Dziecinnie Proste -10%

 • OGRÓD - Balkon - Taras

 • DOM

 • Przyjazność środowisku

 • KONTAKT

 • heart icon
  do kasy suma: 0,00 zł

  Multigrass Sztuczna Trawa Ekologiczna Susan 2,7 cm

  Dodaj do ulubionych heart-icon
  Kod produktu: 114537
  Dostępność: DUŻA ILOŚĆ
  Wysyłka: 24 godziny
  Cena: 95,00 zł / m2 95.00

  Wybierz rozmiar >

  Wybierz rozmiar

  ilość m2
  * - Pole wymagane
  Pin It

  Opis

   

  Sztuczna trawa Multigrass SUSAN / ECO FRIENDLY

  Kolekcja 2022 

   

   

  Mały gest dla Matki Ziemi od Marki MultiGrass.

  Sztuczna trawa w pełni recyklingowalna. Wykonana z polipropylenu i polietylenu na podkładzie z eco lateksu materiałów, które mogą być wielokrotnie przetwarzane. Najczęściej wykorzystujemy je do produkcji nowych lub poszukiwanych obecnie na rynku towarów. W ten sposób ograniczamy zużycie surowców naturalnych oraz zmniejszamy wytwarzanie nowych odpadów. Jednym słowem Susan „chroni” środowisko naturalne!

  Nie jest to jedyna zaleta trawy Susan. Wykorzystuje ona bowiem innowacyjną technologię Pureti. Zapytacie czym jest Pureti? To niewidoczna powłoka na bazie wody i nanocząsteczek dwutlenku tytanu pokrywająca runo oraz ekologiczny podkład. Dzięki niej powierzchnia staje się trwałą, samooczyszcza, aktywnie eliminuje gromadzenie się brudu, poprawia jakość powietrza i eliminuje nieprzyjemne zapachy. Jest to możliwe za sprawą fotokatalizy, która po aktywacji pod wpływem działania promieniowania UV lub promieni słonecznych rozpoczyna proces chemiczny, wykorzystując tlen, wilgoć z powietrza do wytworzenia środków rozkładających cząsteczki zanieczyszczeń gazowych powietrza i lotne związki organiczne do postaci składników obojętnych lub postaci łatwo rozkładanych przez rośliny. Pureti użytecznie korzysta ze światła ograniczając chemikalia, przynosząc korzyści środowisku.

   

  Co to jednak oznacza do nas? Jakie przynosi korzyści?

  ▪ Czystsze powietrzę. Eliminuje zanieczyszczenie powietrza. Wiecie, że 1m2 sztucznej trawy Susan pokrytej powłoką Pureti ma wydajność oczyszczania powietrza równą jednemu w pełni rozwiniętemu drzewu?!

  ▪ Tańszą konserwacje. Zapobiega powstawaniu pleśni, mchu i glonów. W procesie fotokatalitycznym dochodzi do rozkładu cząsteczek organicznych. Dlatego nie wymaga stosowania biocydów ani pestycydów.

  ▪ Łatwość w czyszczeniu oraz odporność na bakterie i wirusy. Sztuczna trawa Susan jest samoczyszcząca a patogeny w zetknięciu z technologią Pureti stają się nieszkodliwe. Jesteśmy więc bezpieczniejsi a nasze dzieci w trakcie zabawy nie muszą bać się zarazków.

  ▪ Pureti zapobiega powstawaniu statycznie naładowanej sztucznej trawy a poprzez nieustanne oczyszczanie jest przyjazna alergikom.

  ▪ Usuwa nieprzyjemne zapachy. Nie maskuje ich, lecz rozkłada na poziomie molekularnym. Nie przyswaja więc zapachu zwierząt domowych, dymu, jedzenia czy ludzi pozostając bezzapachową.

  ▪ Poprawia jakość powietrza również w pomieszczeniach zamkniętych.

  Z technologii Pureti nie korzysta tylko marka Multigrass jest ona wykorzystywana również przez liderów w innych gałęziach przemysłu.

   

  Dane techniczne:

  Skład: 50% Polipropylen + 50% Polietylen

  Podkład: Eco Latex

  Szerokość rolki: 2 m lub 4 m

  Długość rolki: 30 m

  Wysokość całkowita: 27 mm

  Wysokość runa: 25 mm

  Waga całkowita: 1442 gr/m²

  Waga runa: 642 gr/m²

  Trudnopalność: Elf

   

  Gwarancja Producenta/Dystrybutora: 2 lata

  Gwarancja UV Producenta/Dystrybutora: 7 lat

   

  Wszystkie sztuczne trawy na stronie e-floor.com.pl są wolne od szkodliwych składników zgodnie z normami jakości i bezpieczeństwa. Dzięki temu dzieci bez obaw mogą bawić się, chodzić i leżakować na naszej trawie.

  Sztuczna trawa w podkładzie posiada mikropory drenażowe przez które przepuszcza wodę do podłoża. Co rozbić, gdy po ulewie na trawie zostaje kałuża? Należy pamiętać, że woda z opadu z czasem przeniknie do miękkiego podłoża i kałuże znikną. Warto zadbać, aby balkony czy tarasy pokryte sztuczną trawą miały zachowany odpowiedni spadek (nie mniej niż 2%), dzięki czemu woda z opadu będzie mogła swobodnie spływać. Jeżeli to możliwe można zdemontować i zwinąć trawę, pozostawić ją do wysuszenia. Po wysuszeniu podłoża oraz trawy można ją rozwinąć ponownie.

  Trawa do transportu zwijana jest w rulon runem do wewnątrz. Im dłuższe runo tym większe prawdopodobieństwo, że będzie ono nieco spłaszczone po rozwinięciu.

  Oczywiście włókna sztucznej trawy są elastyczne, więc z czasem wrócą do swojego pierwotnego ułożenia. Jednak, jeśli chcielibyśmy przyśpieszyć ten proces można bardzo delikatnie przeczesać trawę „pod włos” np. twardą szczotką ryżową o włosiu nie metalowym. Najlepiej zrobić to w słoneczny dzień, ponieważ włókna pod wpływem ciepła są bardziej plastyczne i podatne na ułożenie.  

   

  Montaż na powierzchniach twardych i wcześniej utwardzonych

   

   

  Pielęgnacja

   

  Kurz i zanieczyszczenia atmosferyczne

  Spłukać wodą.

  Plamy

  Spłukać wodą. W przypadku, gdy jest to niewystarczające, zastosować ciepłą wodę z octem lub mydłem. W celu dokładnego oczyszczenia trawy zaleca się użycie szmatki, mopa lub szczoteczki z miękkim włosiem. Trudno zmywalne plamy, np. po oleju mogą wymagać profesjonalnego czyszczenia trawy poprzez specjalistyczną firmę.

  Roślinność [liście, chwasty]

  Ręcznie, używając grabi z miękkimi końcówkami, sekatora (chwasty), bądź używając dmuchawy do liści.

  Odchody zwierzęce

  Usunąć odchody do woreczka, a pozostałości spłukać wodą. W razie przykrych zapachów przemyć wodą z octem lub mydłem.

  Usuwanie gum do żucia

  Zamrozić gumę przy użyciu np. lodu w aer ozolu, kostek lodu, następnie usunąć zamarzniętą gumę z trawy.

  Zalecenia

  ▪ Unikać gaszenia oraz wyrzucania papierosów na sztuczną trawę.

  ▪ Aby jak najdłużej zachować efekt pięknego trawnika, od czasu do czasu należy wykonać szczotkowanie sztuczniej trawy. Zabieg taki najlepiej wykonywać w ciepłe i słoneczne dni (włókna są wtedy bardziej elastyczne i podatne na ułożenie). Runo należy szczotkować w kierunku przeciwnym do jego naturalnego ułożenia („pod włos). Szczotkowanie można wykonać zwykłą szczotką z twardym włosiem (szczotka ulicówka, szczotka ryżowa) lub profesjonalnym sprzętem do tego przeznaczonym.

  Należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić runa trawy.

   

  MULTIGRASS - SZTUCZNA TRAWA KRAJOBRAZOWA 

  Zieleń dostarcza przyjemnych wrażeń estetycznych i sprawia, że skuteczniej relaksujemy się. Nie ma chyba lepszej terapii niż chodzenie boso po trawie czy leżenie na niej i obserwowanie chmur. Naturalna trawa jednak wymaga wielu lat przygotowań i częstej pielęgnacji. Nie możemy jej też zasiać na tarasie czy zabrać do domu. W takich miejscach doskonale sprawdzają się sztuczne trawy.

   

  Sztuczna trawa i jej atuty

  Sztuczna trawa jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnego trawnika. Jej wyjątkową zaletą jest wygląd zainspirowany naturą. Połączenie miękkiej, elastycznej struktury i starannie dobranego koloru tworzy realistyczne wrażenie. Dzięki temu sztuczne trawy sprawdzają się jako element wystroju ogrodu czy klombu przed budynkiem.

  Wśród wielu atutów, jakimi wyróżnia się sztuczna trawa jest też wyjątkowo łatwe jej utrzymanie. Nie wymaga ona bowiem codziennego podlewania, koszenia czy nawożenia. Nie trzeba również usuwać chwastów dla zachowania jej czystości i pięknego wyglądu. Trawa sztuczna w przeciwieństwie do naturalnej jest też odporna na szkodniki i warunki klimatyczne. Dzięki temu zawsze jest bezpieczna, zdrowa i piękna.

   

  Możliwości wykorzystania sztucznej trawy

  Trawy sztuczne w przeciwieństwie do naturalnych stwarzają niemal nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz i otoczenia budynków. Są bardzo łatwe w instalacji oraz podatne na wycinanie dowolnych kształtów. Dlatego mogą być wykorzystywane zarówno jako alternatywa dla naturalnej zieleni, jak i w zastępstwie dywanów czy wykładzin. Sztuczne trawy są dostępne w trzech odmianach: Basic, Classic i Premium, które różnią się grubością i mięsistością runa. Urozmaicona jest również ich kolorystyka – od naturalnych szarości po głębokie odcienie zieleni. Ta różnorodność sprawia, że możesz je dopasować do każdego otoczenia.

   

  Powiązane

  Informacje

  Segment Premium

  Opinie (0)

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  ]
  Sklep internetowy Shoper Premium