heart icon
do kasy suma: 0,00 zł
Ważne informacje / FAQ

 

Dywany:

 

- Czy kolor dywanu jest w rzeczywistości taki sam jak na zdjęciu?

Wszystkie nasze zdjęcia przedstawiają faktyczny produkt.  Zdjęcia wykonujemy w naszym studiu fotograficznym przy użyciu profesjonalnego sprzętu, dlatego bardzo dobrze odwzorowują one rzeczywisty kolor produktu. 

 

- Jak poradzić sobie z przesuwającym się dywanem?

Dywany z podkładem tekstylnym szczególnie łatwo mogą się przesuwać po podłodze, niezależnie czy to panele, gres, czy terakota. Aby temu zapobiec, polecamy zastosować matę antypoślizgową, którą wystarczy rozłożyć pod dywan. Mata podnosi komfort użytkowania dywanu. Maty dostępne są w różnych formatach, które bez problemu można dopasować do wielkości dywanu, czy chodnika. Matę można również bardzo łatwo przyciąć nożyczkami.

Maty antypoślizgowe w naszej ofercie: https://e-floor.com.pl/Mata_antyposlizgowa_siatka  

 

- Co zrobić z dywanem po otrzymaniu przesyłki?

Dywany zazwyczaj są przechowywane w formie rulonu, dlatego tuż po rozpakowaniu i rozwinięciu mogą być nieco odkształcone, a runo może być spłaszczone, co absolutnie nie powinno być powodem do niepokoju. W takim przypadku wystarczy rozłożyć dywan płasko na podłodze i odczekać 2-3 dni aby mógł się wyprostować i odzyskać swoją sprężystość. Nie musisz odkurzać ani czyścić dywanu. Jest bezpieczny, czysty i gotowy do użycia.

 

- Czy woda wsiąka w dywan płaskotkany/ outdoorowy/ zewnętrzny?

Dywany płaskotkane wykonane są z włókien polipropylenowych, dlatego woda może wsiąkać w ich włókna. W przypadku zamoczenia dywanu zalecamy pozostawić go do wyschnięcia.

 

Wykładziny:

 

- Wykładziny elastyczne PCV to linoleum czy gumoleum?

 Wykładziny PCV w naszej ofercie to tzw. gumoleum. W zależności od produktu mają podkład gumowy lub syntetyczny kauczuk.

 

- Jak montować wykładzinę PCV?

Montaż wykładziny PCV jest bardzo prosty. Wystarczy rozłożyć wykładzinę na gładkim i równym podłożu oraz przykleić za pomocą kleju, aby

 się nie przesuwała oraz nie uszkodziła. Wykładzinę bardzo łatwo dociąć nożykiem lub nożycami. Do rozłożenia wykładziny PCV nie jest wymagany podkład.

 

 - Czy wykładzinę PCV można rozłożyć na balkonie, na tarasie?

Wykładziny są przeznaczone do stosowania wewnątrz, w warunkach pokojowych. Wykładziny nie są odporne na warunki atmosferyczne takie jak niskie i wysokie temperatury, deszcz czy promieniowanie słoneczne, dlatego nie zaleca się montowania ich na zewnątrz, na balkonie czy tarasie.

 

 – Czy produkty z rolki mogę zamówić pod indywidualny wymiar?

Produkty z rolki są cięte wyłącznie po długości. Produkty te są cięte przy użyciu profesjonalnej maszyny. Szerokość produktu jest wymiarem stałym i odpowiada szerokości rolki (np. 2m lub 4m) która jest określona w ofercie.

Wyjątek stanowią wykładziny dywanowe zamawiane z usługą obszycia. Indywidualny wymiar jest ustalany przed zakupem.

 

- Czy z wykładziny dywanowej można zamówić gotowy dywan?

Tak, istnieje możliwość zamówienia dywanu wykonanego z wykładziny dywanowej. W takim przypadku należy zamówić odpowiednią ilość wykładziny oraz dokupić usługę obszycia w takiej ilości, aby wystarczyło na obszycie całości.

Usługa obszycia dostępna do kupienia w oddzielnej ofercie:

 https://e-floor.com.pl/Obszycie_wykladzin_overlock_za_mb

 

 - Czy wysyłacie Państwo próbki swoich produktów?

Tak. Istnieje możliwość wysyłki próbek wybranych sztucznych traw, które są na stałe w naszej sprzedaży. Szczegóły w ofercie:

https://e-floor.com.pl/Usluga_pakowania_i_wysylki_probek

 

 - Jakie zalety mają wykładziny dywanowe?

Wykładziny dywanowe dodają wnętrzom elegancji, są ponadczasowe. Dają komfort, ciepło, tłumią hałas, poprawiają akustykę w pomieszczeniu, są łatwe w utrzymaniu czystości. Wyróżnia je różnorodność wzorów, kolorów i faktur oraz wiele wariantów zastosowania.

 

 - Jakie są właściwości wykładzin dywanowych?

Wykładziny dywanowe, w zależności od rodzaju, są produktami wielozadaniowymi. Posiadają właściwości antypoślizgowe, można je stosować na ogrzewanie podłogowe, można stosować pod fotele na kółkach w pomieszczeniach domowych, można je stosować na schodach w pomieszczeniach domowych. Są odporne na promieniowanie słoneczne, pochłaniają dźwięki, mają właściwości antystatyczne. Wykładziny posiadają deklarację właściwości użytkowych/ Certyfikat CE - czyli zgodność z normami UE.

 

 - Gdzie można zastosować wykładziny dywanowe?

Wykładziny są dostosowane niemalże do każdego pomieszczenia w Twoim domu: sypialni, salonu, przedpokoju czy biura.

 

 - Co to jest klasa użyteczności wykładziny dywanowej?

Klasa użyteczności wykładziny mówi nam w jakim miejscu może zostać zastosowana, aby jak najdłużej zachowała swoje właściwości. Klasę użyteczności rozróżnia się ze względu na przeznaczenie (domowe, obiektowe) oraz natężenie ruchu w pomieszczeniu.

Klasy użyteczności dla wykładzin domowych: 21, 22, 22+, 23.

Klasy użyteczności dla wykładzin obiektowych: 31, 32, 33.

 

 - Jak wybrać wykładzinę dywanową?

Wybierając wykładzinę dywanową należy zwrócić uwagę na jej klasę użyteczności, gramaturę i rodzaj materiału, z jakiego została wykonana.

Klasa użyteczności - im wyższa klasa użyteczności wykładziny tym bardziej jest ona odporna na ugniatanie i ścieranie. Wykładziny o wyższej klasie użyteczności można stosować w częściej uczęszczanych pomieszczeniach. 

Gramatura - im wyższa wartość gramatury, tym większa odporność wykładziny na ścieranie.

Rodzaj włókna - najczęściej do produkcji wykładzin stosowane są włókna sztuczne: poliamid (PA) i polipropylen (PP), ale również poliester (PES). Rzadziej stosowane są włókna naturalne, czyli np. wełna.

 

 - Co oznacza atest na trudnopalność wykładziny?

Wykładziny dywanowe oznaczone Efl nie mają atestu na trudnozapalność. Wykładziny dywanowe klasy E są wystarczające do budynków mieszkalnych, ale nie nadają się do stosowania w obiektach użyteczności publicznej.

Norma Cfl-s1 zapewnia podstawowe parametry wydzielanego dymu i kontrolowane rozprzestrzenianie się płomieni w razie wystąpienia pożaru. Cfl-s1 jest to norma dopuszczalna do użytkowania w obiektach użyteczności publicznej.

Bfl-s1 to najwyższa klasa materiałów trudnozapalnych. Norma Bfl-s1 zapewnia możliwie najbezpieczniejsze parametry wydzielanego dymu i kontrolowane rozprzestrzenianie się płomieni w razie wystąpienia pożaru. Wykładziny dywanowe klasy Bfl-s1 nadają się do stosowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej.

 

 - Ile wykładziny dywanowej kupić?

Kup taką ilość wykładziny aby wystarczyła na pokrycie całej powierzchni pomieszczenia. Zawsze kupuj wykładzinę z 10-15 cm zapasem, aby móc ją dociąć, zawinąć przy ścianie oraz prawidłowo połączyć dwa arkusze.

 

 - Jak zamontować wykładzinę dywanową?

Wykładzina dywanowa może zostać rozłożona na każdym suchym, równym, nie popękanym i twardym podłożu. Prawidłowa instalacja wykładziny dywanowej składa się z dwóch etapów: przygotowania podłoża i ułożenia wykładziny. Istnieją różne metody układania wykładziny, które dopasowuje się w zależności od metrażu pomieszczenia czy rodzaju podkładu wykładziny (układanie luźne, klejenie, naciąganie lub przyklejanie na taśmę). Układanie wykładziny bywa trudne do wykonania samodzielnie, dlatego zalecamy skorzystać z usług profesjonalistów specjalizujących się w tego typu pracach.

Wskazówki przed montażem:

  • przed montażem należy rozłożyć wykładzinę płasko i pozostawić na pewien czas (około 1 doby) – wykładzina musi dostosować się do temperatury oraz wilgotności panującej w danym pomieszczeniu; po odpowiednio długim leżakowaniu można przystąpić do montażu;
  • w przypadku klejenia wykładziny wybierz klej, który będzie bezpieczny dla twojego zdrowia, nie zawierający szkodliwych substancji;
  • podczas klejenia należy postępować zgodnie z instrukcją podaną poprzez producenta na opakowaniu;
  • należy układać wykładzinę zgodnie z kierunkiem włosia; ważne, aby przylegające do siebie arkusze wykładziny były ułożone w tym samym kierunku, pozwoli to uzyskać wrażenie całkowicie jednolitej powierzchni. Łączenia na wykładzinie są mniej widoczne, gdy pasy zostaną położone prostopadle do okna,
  • po ułożeniu wykładziny należy wietrzyć pomieszczenie, aż do zaniku specyficznego zapachu - dopiero wtedy pomieszczenie nadaje się do ponownego użytku;
  • podstawowe narzędzia potrzebne do montażu wykładziny dywanowej: miarka, ołówek, nożyk, nożyce, walec.

 - Jak pielęgnować wykładzinę dywanową?

W regularnej konserwacji wykładzin wystarczy dobry odkurzacz z filtrem HEPA lub filtrem wodnym. Wystarczy odkurzać wykładzinę co najmniej dwa razy w tygodniu. Wykładzinę można również nieco odświeżyć przecierając delikatnie runo lekko zwilżoną ściereczką. Należy pamiętać, aby natychmiast usuwać wszelkie powstałe plamy (unikaj pocierania plamy, ponieważ grozi to uszkodzeniem runa).

 

 - Jak wyprać wykładzinę dywanową?

Wykładziny dywanowe można prać, jednak najlepiej zlecić tego typu prace specjalistom. Profesjonalne maszyny piorące mają wysoką moc uderzeniową i ssącą oraz bardzo czułe filtry, dzięki czemu po czyszczeniu pozostawiają wykładzinę czystą i niemalże suchą. Tylko specjalistyczna maszyna może dogłębnie wyczyścić wykładzinę.   

 

Panele:

 

 - Czy do paneli winylowych jest potrzebny podkład?

Tak jak w przypadku innych rodzajów paneli, również w przypadku paneli winylowych zaleca się zastosowanie odpowiedniego rodzaju podkładu, który wyciszy i zniweluje drobne nierówności podłoża. Niektóre panele w naszej ofercie posiadają już zintegrowany podkład akustyczny, więc nie wymagają stosowania dodatkowej warstwy podkładu. Do pozostałych paneli polecamy zastosować przeznaczony do nich podkład:

https://e-floor.com.pl/pl/p/Podklad-z-klejem-pod-Panele-Winylowe-LVT-Xtrafloor-Flex-Pro/1738 - świetnie sprawdza się w przypadku paneli typu dryback (do klejenia). Podkład ten z jednej strony ma warstwę klejącą, do której przyklejamy panele. Takie rozwiązanie pozwala na montaż bez użycia kleju, dzięki czemu znacznie przyspiesza i ułatwia pracę.

https://e-floor.com.pl/Podklad_Premium_Pod_Panele_LVT  - idealny do paneli montowanych na click, które nie mają zintegrowanego podkładu. Pomimo tego, że jest bardzo cienki to świetnie wygłusza i eliminuje nierówności podłoża.

 

- Czy panele winylowe można stosować w łazience?

Panele winylowe są wodoodporne, więc generalnie można je stosować w łazience.

Panele winylowe można kłaść na podłodze oraz na ścianach z wyłączeniem brodzika w kabinie prysznicowej. Paneli na klik nie zaleca się montować na ścianie ze względu na ich ciężkość. Do montażu na ściany zalecamy panele klejone dryback. W przypadku montażu paneli w łazience szczególnie należy zadbać o zabezpieczenie i uszczelnienie na łączeniach.

 

- Czy panele winylowe można położyć na ścianie przy kuchence gazowej lub indukcyjnej?

 Ze względu na bardzo wysokie temperatury panujące przy kuchence podczas gotowania nie zalecamy montażu paneli winylowych w tym miejscu.

 

- Czy panele winylowe Exclusivo Click nadają się na podłogę w łazience?

Oczywiście, panele winylowe Exclusivo Click nadają się do ułożenia na podłodze w łazience. W takim wypadku najlepiej je przykleić do podłoża klejem (klej Silanowy do podłóg LVT, np. Uzin, Baute, Wakol, Mapei i inne)

 

- Czy panele winylowe Exclusivo click nadają się pod odpływ liniowy pod prysznicem?

Pomimo tego, że panele są wodoodporne, to problem stanowi sam odpływ, ponieważ nie ma dedykowanego odpływu do tego typu paneli. Rozwiązanie jest możliwe pod pewnymi warunkami. Wymagane bardzo dobre uszczelnienie wszystkich łączeń pomiędzy ścianą i podłogą, pomiędzy panelami i odpływem oraz wysokiej jakości klej (nie dyspersyjny) oraz doświadczony montażysta, który wykona montaż.

 

- Czy  panele winylowe Exclusivo click nadają się na ścianę w łazience, również na ścianę pod prysznicem?

Panele winylowe Exclusivo click są panelami dość ciężkimi, dedykowanymi do ułożenia na podłodze. Natomiast jeżeli ściana będzie bardzo dobrze przygotowana i zostaną one przyklejone dobrym klejem to takie rozwiązanie wykonane przez doświadczonego montażystę jest możliwe. Wymagane będzie bardzo dobre uszczelnienie wszystkich łączeń pomiędzy ścianą i podłogą, pomiędzy panelami i odpływem oraz wysokiej jakości klej (nie dyspersyjny).

 

 - Dlaczego warto wybrać panele winylowe?

Ponieważ są trwałe, elastyczne, wodoodporne, ciepłe w dotyku, proste w montażu i łatwe w pielęgnacji. Są piękne i ciepłe jak drewno, praktyczne i trwałe jak płytki ceramiczne. Panele winylowe są w 100% wodoodporne. Nie straszna im wilgoć, czy zachlapania. Mają bardzo wysoką stabilność wymiarową. Nie kurczą się i nie wypaczają. To gotowy produkt do ułożenia na gładkich powierzchniach. Mają najwyższą odporność na ścieranie i zachowują trwałość przez długie lata. Większość paneli w naszej kolekcji spełnia rygorystyczne normy dla wyrobów przeznaczonych do obiektów komercyjnych.

 

 - W czym panele winylowe są lepsze od innych popularnych podłóg?

Panele winylowe biją na głowę wszystkie inne popularne systemy podłogowe, takie jak gres, panele laminowane, czy tradycyjne drewniane podłogi. Świadczy o tym ich rosnąca popularność zarówno w obiektach komercyjnych jak i mieszkaniowych. 

Zapomnij o panelach laminowanych, które kojarzą się z podatnością na wilgoć, na odkształcenia i niską trwałością.  Zapomnij o skuwaniu gresu i terakoty. Zapomnij o pęknięciach, skrzypieniu, wypaczeniach i nieestetycznych szczelinach podłóg naturalnych.

Zainwestuj w panele winylowe. Zaoszczędzisz czas i energię przy remoncie Twojej podłogi. 

 

 - Czy panele winylowe nadają się do łazienki?

Panele dzięki swoim wodoodpornym właściwościom oraz innym parametrom świetnie nadają się do łazienek. Instalacja jest możliwa na podłodze, poza prysznicem z odpływem liniowym. Wybrane panele klejone nadają się również do zastosowania pod prysznicem, jeżeli zostaną odpowiednio zamontowane.

 

 - Jakie są obecnie trendy w podłogach winylowych?

W ostatnich miesiącach bardzo popularny stał się wzór jodły klasycznej i francuskiej. Wzór jodły nadaje oryginalnego i niepowtarzalnego wyglądu. To unikalny, elegancki, ponadczasowy design, a jednocześnie najgorętszy trend sezonu. Dzięki naszym panelom nie musisz wybierać pomiędzy pięknem drewnianego parkietu typu jodła, a znakomitymi właściwościami winylu.

 

 - Jakie są zalety montażu paneli winylowych na click?

Zaletą jest szybkość i łatwość ułożenia paneli, czyli prosta instalacja tzw. podłogi pływającej, której nie musisz ani przyklejać, ani przytwierdzać. Jeżeli panele na click mają zintegrowany podkład (czyli warstwę podkładu na spodzie panela) – nie musisz układać dodatkowej warstwy podkładu. 

 

 - Czym charakteryzują się Panele klejone (dryback)?

Są cieńsze, lżejsze, wymagają klejenia klejem lub zastosowania podkładu z warstwą klejącą. Są bardziej praktyczne niż płytki ceramiczne i gres. Dzięki temu, że są lekkie można je przykleić na ścianie. Większość naszych modeli z powodzeniem można stosować w łazience, po odpowiednim zabezpieczeniu i przygotowaniu podłoża.  Rozwiązaniem idealnym do podłóg z paneli klejonych jest Podkład MultiFix ze zintegrowaną warstwą klejącą – nie musisz używać kleju do montażu.

 

 - Jak pielęgnować panele winylowe?

Wystarczy regularnie odkurzać szczotką z miękkim włosiem i myć mopem zimną wodą z dodatkiem delikatnego środka myjącego.

 

 - Jakie są zalety paneli winylowych?

Panele winylowe są całkowicie wodoodporne, antybakteryjne, grzyboodporne i pleśnioodporne, antystatyczne, antypoślizgowe, bezpieczne gdyż nie wydzielają szkodliwych substancji, idealne na ogrzewanie podłogowe, ciche, ciepłe, stabilne wymiarowo, proste w instalacji, odporne na promieniowanie UV, odporne na zarysowania – nie do zdarcia przez wiele lat.  

 

Ogród:

 

- Czym jest rezerwuar zastosowany w donicach?

Donice ECO w naszej ofercie posiadają specjalny zbiornik (rezerwuar), który utrzymuję wilgotność w donicy. Rezerwuar tworzy na dnie donicy przestrzeń, która wypełnia się wodą. Woda jest na bieżąco pobierana przez roślinę. Dzięki temu podlewanie roślin staje się o wiele łatwiejsze. W przypadku zbyt dużej wilgotności istnieje możliwość usunięcia nadmiaru wody przez specjalny wentyl/ korek znajdujący się na dnie donicy.

 

- Czy donice posiadają system samonawadniający?

Tak. Rezerwuar znajdujący się na dnie donicy tworzy system samonawadniający, który utrzymuje wilgotność w donicy, dzięki czemu roślina może na bieżąco czerpać wodę.

 

- Czy produkty wyprodukowane z materiału z recyklingu mogą mieć nieprzyjemny zapach?

Tak, produkty wyprodukowane z materiałów pochodzących z recyklingu mogą wydzielać intensywny zapach opon, który ustępuje po 2-3 tygodniach.

Produkty pomimo intensywnego zapachu nie wydzielają niebezpiecznych substancji i są bezpieczne.

 

- Czy należy wypełnić całą donicę ziemią?

Aby donica nie musiała być w całości wypełniona ziemią zalecamy częściowo zasypać dno keramzytem doniczkowym, jest to popularne i bezpieczne rozwiązanie.

 

- Czy płytki tarasowe można samemu dociąć?

 Tak, płytki tarasowe można dociąć we własnym zakresie (najłatwiej wykonać cięcia po szczelinach płytki). W tym celu polecamy zastosować ręczną piłkę do metalu lub drewna, lub inne ostre, ale bezpieczne narzędzie.

 

- Czy płytki tarasowe można układać na trawie?

Płytki tarasowe są przeznaczone do układania na płaskim, twardym podłożu takim jak beton lub gres. Tylko wtedy będą ułożone prosto, pozostaną stabilne i stworzą równą, estetyczną powierzchnię. Płytki tarasowe – podesty- nie nadają się do montażu bezpośrednio na trawie czy innym utwardzonym gruncie. W przypadku miękkiego, nierównego podłoża polecamy płytki ogrodowe, dwustronne płytki lub płytki typu „puzzle” ze sztuczną trawą.

 

 - Czy do płytek tarasowych są w sprzedaży listwy wykończeniowe?

Nie ma konieczności stosowania listew wykańczających. Producent naszych podestów nie przewiduje tego typu rozwiązania. Płytki w standardzie są zakończone gładko na dwóch z czterech boków, dzięki czemu można zakończyć montaż podestu bez żadnych dodatkowych elementów dekoracyjnych.

Jeżeli jednak zależy Państwu na wykonaniu listwy wykończeniowej to można to zrobić poprzez podzielenie pojedynczej płytki na mniejsze listwy. W tym celu polecamy zastosować ręczną piłkę do metalu lub drewna, lub inne ostre, ale bezpieczne narzędzie i pociąć płytkę wzdłuż szczelin.

 

- Jak płytki tarasowe reagują pod wpływem warunków atmosferycznych?

Nasze płytki są całkowicie odporne na skrajne warunki atmosferyczne. Płytki są mrozoodporne (do – 30 st. Celsjusza), są również odporne na wysokie temperatury w lecie, więc nie topią się, nie nagrzewają i nie odkształcają, a promienie słoneczne nie powodują zmiany ich koloru.

 

- Czy obrzeża ogrodowe można ułożyć „w koło”?

W zależności od rodzaju, obrzeża są bardziej lub mniej sztywne. Obrzeża można układać w koło, ale nie zawsze będzie to możliwe do zrobienia jednym obrzeżem. Ilość zależy od ich długości i sztywności.

Ten rodzaj obrzeża można układać w dowolne kształty:

https://e-floor.com.pl/Obrzeze_Thinline_Braz

 

- Czy obrzeża można ciąć?

Tak, obrzeża można skracać do pożądanego wymiaru. W tym celu polecamy zastosować ręczną piłkę do metalu lub drewna, lub inne ostre, ale bezpieczne narzędzie i pociąć palisadę.

 

- Czy można stąpać po obrzeżach?

Obrzeża są elastyczne i odporne na nacisk, jednak nie zalecamy po nich stąpać (ze względu na bezpieczeństwo) ani najeżdżać (np. samochodem). Obrzeża stanowią element dekoracyjny w ogrodzie, im bardziej ostrożnie będziemy się z nimi obchodzić, tym dłużej posłużą w nienaruszonym stanie. 

 

Sztuczna trawa:

 

 - Czy sztuczna trawa nadaje się do zastosowania na boisko sportowe?

Sztuczne trawy w naszej ofercie są trawami krajobrazowymi, rekomendowanymi do użytku domowego. Posiadają parametry, które pozwalają na długi czas użytkowania w normalnych warunkach. Są odporne na skrajne warunki pogodowe oraz promieniowanie UV, ale ich właściwości nie pozwalają na użytek w przypadku profesjonalnego stosowania na boisku.

Nie rekomendujemy zastosowania naszych traw na boiskach sportowych do piłki nożnej, na polach golfowych, czy kortach. To tego typu zastosowań należy stosować trawy o specjalnych parametrach.

 

 - Czy jest wymagane specjalne podłoże pod sztuczną trawę?

Nie ma specjalnego wymaganego podłoża do montażu sztucznej trawy. W przypadku montażu na tarasie lub balkonie możemy ułożyć trawę bezpośrednio na betonie lub terakocie. W przypadku montażu sztucznej trawy na glebie, trawie lub utwardzonym gruncie zaleca się maksymalnie wyrównać powierzchnię, a następnie wyłożyć geowłókninę, która będzie zapobiegała wyrastaniu chwastów, czy naturalnej trawy przez powierzchnię sztucznej trawy.

 

 - Czy sztuczną trawa jest bezpieczna dla dzieci?

Sztuczne trawy w naszej ofercie spełniają europejskie normy oraz posiadają certyfikaty bezpieczeństwa, dlatego są bezpieczne dla wszystkich użytkowników, również dla dzieci.

 

- Jakie jest minimalne zamówienie na sztuczną trawę?

Minimalne zamówienie na każdą z naszych sztucznych traw ciętych z rolki musi wynosić minimum jeden metr bieżący (czyli długość arkusza trawy wynosi przynajmniej 1 metr), szerokość jest stała i wynosi 2m lub 4m. Nasza profesjonalna maszyna do cięcia nie ma możliwości ucięcia arkusza trawy krótszego niż 1 metr bieżący. Sztuczną trawę należy zamawiać w pełnych  metrach kwadratowych. Ceny podane w ofercie odpowiadają cenie jednego metra kwadratowego sztucznej trawy. Metry kwadratowe obliczysz następująco:

Ilość m2 trawy =  szerokości rolki [m] x długości arkusza trawy w metrach bieżących [m]

Jeżeli zamawiasz trawę szerokości 2 metry to minimalne zamówienie będzie wynosiło 2 m2. Jeżeli zamawiasz trawę szerokości 4 metry to minimalne zamówienie będzie wynosiło 4 m2.

 

 - Z czego wykonana jest sztuczna trawa?

Runo sztucznej trawy wykonane jest najczęściej z włókien polipropylenowych, polietylenowych lub ich mieszanek, podkład również jest wykonany z syntetycznych materiałów. Włókna syntetyczne odporne są na wycieranie, odbarwienie, czy wypadanie.

 

 - Czym wyróżnia się sztuczna trawa?

Sztuczna trawa jest trwała, odporna na skrajne warunki atmosferyczne, prosta w instalacji, łatwa w utrzymaniu, nie wymagająca podlewania, koszenia i nawożenia. Jest miła w dotyku, daje ciepłe i przyjazne podłoże, idealne do chodzenia boso. Jest ekologiczna, bezpieczna dla dzieci i zwierząt.

 

 - Czym różni się sztuczna trawa od naturalnej?

Sztuczna trawa doskonale imituje trawę naturalną, jest miękka, przyjemna w dotyku, bezpieczna i niezwykle trwała. Nie wymaga podlewania, nawożenia i koszenia. Jest zawsze zielona i wygląda perfekcyjnie przez cały rok. Sztuczna trawa jest dużo trwalsza i łatwiejsza w utrzymaniu. Zastosowanie sztucznej trawy pozwala na wysokie oszczędności czasu, energii i pieniędzy (odchodzą wydatki na nawodnienie trawnika oraz koszty energii zużywanej przez kosiarkę).

 

 - Dla kogo jest przeznaczona sztuczna trawa?

Polecamy zastosowanie sztucznej trawy wszystkim, którzy pragną zaaranżować dowolne miejsce w otoczeniu domu i cieszyć się zielenią przez cały rok. Sztuczna trawa może być z powodzeniem stosowana w każdym ogrodzie, tarasie czy balkonie, niezależnie czy chodzi o domek jednorodzinny na wsi, czy o mieszkanie w bloku. Sztuczne trawy polecamy wszystkim zapracowanym i dbającym o środowisko, którzy cenią sobie relaks w otoczeniu zieleni.

 

 - Gdzie można zastosować sztuczną trawę?

Wszędzie tam, gdzie do aranżacji potrzebujemy świeżego zielonego akcentu, a nie ma możliwości aby wyrosła naturalna trawa. Sztuczna trawa może być z powodzeniem zastosowana na różnych podłożach (twardych i utwardzonych).

 

 - Jakie są koszty ułożenia i utrzymania sztucznej trawy?

W większości przypadków jedynym kosztem jest sam zakup sztucznej trawy i ewentualnie akcesoria pomocne przy montażu.

W przeciwieństwie do trawników z trawy naturalnej odchodzą koszty i prace związane z:

- przygotowaniem podłoża (równanie, niwelacja, dosypanie ziemi, piaskowanie, spulchnianie, nawodnienie, nawożenie podłoża), zakupem mieszanki i zasiewem, wałowaniem i podlewaniem.

Podsumowując koszty, założenie trawnika ze sztucznej trawy może być dużo bardziej korzystne finansowo i szybsze do zrealizowania.

 

 - Jakie są koszty pielęgnacji i utrzymania sztucznej trawy?

Sztuczna trawa nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Od czasu do czasu można ją odświeżyć poprzez zraszanie wodą, w razie konieczności można przeczesać trawę. Sztuczna trawa na etapie użytkowania praktycznie nie wymaga wkładu finansowego.

 

 - Tuż po zakupie, po rozwinięciu rulonu, trawa jest przyklapnięta, co należy zrobić?

Najbezpieczniejszym i najłatwiejszym sposobem transportu sztucznej trawy jest zwinięcie w rulon runem do wewnątrz. Im dłuższe runo trawy tym większe prawdopodobieństwo, że będzie ono nieco spłaszczone i ugniecione po rozwinięciu.

Włókna sztucznej trawy są elastyczne, więc z czasem powrócą do swojego pierwotnego ułożenia. Aby nieco poprawić ułożenie włosia i przywrócić je do pozycji pionowej można bardzo delikatnie przeczesać trawę „pod włos”, np. twardą szczotką ryżową o włosiu niemetalowym. Najlepiej zrobić to w słoneczny dzień, ponieważ włókna trawy pod wpływem ciepła są bardziej plastyczne i podatne na ułożenie.

 

 - Czy świadczymy usługi montażu sztucznej trawy?

Nie świadczymy usług montażu, ale nasze trawy można z łatwością zamontować samemu. Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją montażu.

W przypadku skomplikowanej instalacji zachęcamy do zasięgnięcia porady lub skorzystania z usługi firmy świadczącej usługi profesjonalnego montażu.

 

 - Jak zamontować Sztuczną Trawę?

Montaż sztucznej trawy jest bardzo prosty i można go wykonać we własnym zakresie. Należy postępować zgodnie z naszą instrukcją montażu. Potrzebne narzędzie to nożyk i taśma łącząca lub szpilki do montażu. Na powierzchniach twardych wystarczy rozłożyć trawę, a w razie potrzeby dociąć i podkleić brzegi przy użyciu specjalnej bitumicznej taśmy dwustronnej.

Trawę na powierzchniach utwardzonych można rozłożyć na warstwie geowłókniny i przytwierdzić szpilkami do sztucznej trawy.

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją montażu.

 

 - Czy sztuczne trawy przepuszczają wodę?

Tak. Sztuczne trawy posiadają mikropory, przez które woda przedostaje się do podłoża.

 

 - Po ulewnych opadach deszczu na trawie została kałuża, co należy zrobić?

Należy pamiętać, że woda z opadu z czasem przeniknie do miękkiego podłoża i kałuże znikną. Warto zadbać o to, aby balkony, czy tarasy pokryte sztuczną trawą miały zachowany odpowiedni spadek (nie mniej niż 2%), dzięki czemu woda z opadu będzie mogła swobodnie spływać. Jeżeli to możliwe można zdemontować i zwinąć trawę, pozostawić ją do wysuszenia. Po wysuszeniu podłoża oraz trawy można ją rozwinąć ponownie.

 

 - Czy sztuczne trawy są odporne na promieniowanie UV?

Tak. Trawy są odporne na promieniowanie słoneczne. Trawy posiadają gwarancję stabilności UV udzielaną przez producentów, nawet do 8 lat, w zależności od rodzaju produktu. Ciągła ekspozycja trawy na słońcu nie wpływa na jej właściwości.

 

 - Czy sztuczna trawa powinna być zamontowana w zacienionym/ nasłonecznionym miejscu?

W przeciwieństwie do trawy naturalnej sztuczna trawa może być zastosowana w dowolnym miejscu, niezależnie od tego czy jest silnie nasłonecznione, czy zacienione. Trawa naturalna może nie wyrosnąć w zacienionym miejscu lub „przypalić się” od zbyt intensywnego nasłonecznienia, co nie stanowi problemu w przypadku sztucznej trawy.

 

 - Czy trawy należy zasypywać piaskiem kwarcowym?

Zasypywanie sztucznych traw piaskiem kwarcowym nie jest konieczne. Piasek kwarcowy ma głównie za zadanie dociążenie trawy i utrzymanie włosia w pozycji pionowej. Trawy E-Floor są to trawy krajobrazowe, przeznaczone głównie do użytku domowego, wystarczy zabezpieczyć brzegi trawy taśmą dwustronną oraz dociążyć ją ciężkimi przedmiotami.

Opcjonalnie można zastosować piasek kwarcowy w przypadku podłoża utwardzonego, do traw z wysokim włosiem (zazwyczaj ok. 5 kg/m2, frakcja 0,5-1mm, zgodnie z zaleceniami producenta). 

 

 - Na jakim podłożu można zamontować sztuczną trawę?

Sztuczna trawa w przeciwieństwie do naturalnej może być rozłożona i zamontowana niemalże na wszystkich rodzajach podłoża, zarówno twardego jak i utwardzonego.

Instalacja sztucznej trawy w większości przypadków nie wymaga specjalnego przygotowania podłoża. W przypadku skomplikowanej instalacji zachęcamy do kontaktu z firmą świadczącą profesjonalne usługi montażu.

 

 - Czy trawę należy zabezpieczyć lub zwinąć na okres zimowy?

Nie ma takiej konieczności. Trawa jest odporna na niskie temperatury i skrajne warunki atmosferyczne, więc nie ma obaw, że straci swoje właściwości. Trawa może być rozłożona i użytkowana na zewnątrz niezależnie od pory roku.

 

 - Czy sztuczną trawę należy podlewać?

Sztuczna trawa nie wymaga podlewania. W czasie upałów można zraszać trawę niewielką ilością wody, aby spłukać kurz i podnieść komfort użytkowania.

 

 - Czy sztuczną trawę można stosować tylko na zewnątrz, czy również wewnątrz budynków?

Sztuczne trawy e-floor są trawami krajobrazowymi, rekomendowanymi do stosowania na zewnątrz, z powodzeniem mogą być stosowane w ogrodzie, w altanach, oranżeriach, na balkonach, tarasach. Coraz częściej sztuczne trawy stosuje się do aranżacji wnętrz.

 

W ofercie posiadamy specjalną trawę, która oznaczona jest odpowiednim atestem Cfl-s1, gwarantującym, że posiada ona właściwości trudno zapalności:

https://e-floor.com.pl/Sztuczna_Trawa_Spring

 

 - Czy sztuczna Trawa nadaje się na stoisko targowe lub na eventy?

Tak. Coraz częściej stosuje się sztuczne trawy do aranżacji na stoisku targowym czy scenerii eventowych. W ofercie posiadamy specjalną trawę, która oznaczona jest odpowiednim atestem Cfl-s1, gwarantującym, że posiada ona właściwości trudno zapalności. Oferta trawy z Cfl-s1:

https://e-floor.com.pl/Sztuczna_Trawa_Spring

 

 - Czy sztuczna trawa może być stosowana w biurach?

Tak. Coraz częściej stosuje się sztuczną trawę w przestrzeniach biurowych. Jest to bardzo nowoczesne i efektowne rozwiązanie. W ofercie posiadamy specjalną trawę, która oznaczona jest odpowiednim atestem Cfl-s1, gwarantującym, że posiada ona właściwości trudno zapalności. Oferta trawy z Cfl-s1:

https://e-floor.com.pl/Sztuczna_Trawa_Spring

 

 - Czy sztuczna trawa jest bezpieczna dla dzieci?

Tak, producenci sztucznych traw z kolekcji e-floor dbają o to, by wyroby były zgodne z normami jakości i bezpieczeństwa, w przeciwnym razie nie zostałyby dopuszczone do obrotu. Trawy są wolne od szkodliwych składników. Dzieci mogą bez obaw chodzić i bawić się na sztucznej trawie.

 

 - Czy sztuczna trawa jest bezpieczna dla zwierząt?

Tak. Sztuczne trawy są bezpieczne zarówno dla ludzi, jak również dla zwierząt.

 

 - Czy sztuczne trawy są ekologiczne?

Tak. Sztuczne trawy są ekologiczne. Do ich produkcji używa się bezpiecznych materiałów, a samo utrzymanie trawy w dobrej kondycji nie wymaga ciągłego podlewania, nawożenia, pryskania środkami chwastobójczymi i owadobójczymi oraz koszenia. Użytkowanie sztucznej trawy eliminuje zużycie wody, energii i środków chemicznych co istotnie wpływa na ochronę środowiska naturalnego.

 

 - Czy sztuczne trawy posiadają gwarancję?

Tak. W okresie gwarancji producent gwarantuje wysoką jakość pod względem trwałości koloru, trwałości włókna i osnowy podkładu. 

 

 - Jak pielęgnować sztuczne trawy?

Od czasu do czasu szczotkować trawę w celu przywrócenia włókien do pozycji pionowej. Zwracać szczególną uwagę na ostre krawędzie przedmiotów (mebli, narzędzi ogrodowych itp.) stawianych na sztuczną trawę. W okresie letnim przy bardzo wysokich temperaturach zraszać trawę dla zwiększenia komfortu użytkowania. Unikać gaszenia oraz wyrzucania papierosów na sztuczną trawę. Zachować szczególną ostrożność przy grillowaniu oraz odpalaniu fajerwerków.

 

 - Jak czyścić sztuczne trawy?

Czyszczenie jest bardzo proste:

Kurz i zanieczyszczenia atmosferyczne: Spłukać wodą.

Plamy: Spłukać wodą. W przypadku gdy jest to niewystarczające, zastosować ciepłą wodę z octem lub mydłem. W celu dokładnego oczyszczenia trawy zaleca się użycie szmatki, mopa lub szczoteczki z miękkim włosiem. Trudno zmywalne plamy np. po oleju mogą wymagać profesjonalnego czyszczenia trawy poprzez specjalistyczną firmę.

Roślinność [liście, chwasty] – ręcznie, używając grabi z miękkimi końcówkami, sekatora (chwasty) bądź używając dmuchawy do liści.

Odchody zwierzęce: usunąć odchody do woreczka, a pozostałości spłukać wodą. W razie przykrych zapachów przemyć woda z octem lub mydłem.

Usuwanie gum do żucia: zamrozić gumę przy użyciu np. lodu w aerozolu, kostek lodu, następnie usunąć zamarzniętą gumę z trawy.

 

 - Czy sztuczne trawy w ofercie e-floor są trudnopalne?

Nie, Trawy e-floor z regularnej kolekcji nie posiadają atestu na trudnopalność. Należy bezwzględnie unikać gaszenia oraz wyrzucania papierosów na sztuczną trawę oraz zachować szczególną ostrożność przy grillowaniu oraz odpalaniu fajerwerków.

W ofercie posiadamy specjalną trawę, która oznaczona jest odpowiednim atestem Cfl-s1, gwarantującym, że posiada ona właściwości trudno zapalności. Oferta trawy z Cfl-s1:

https://e-floor.com.pl/Sztuczna_Trawa_Spring

 

Wycieraczki:

 

Czy ociekacze pękają?

Większość ociekaczy dostępnych w naszej ofercie jest wykonane z tworzywa sztucznego, które ma ograniczoną wytrzymałość. Przy normalnym użytkowaniu ociekacze nie powinny pękać. Prosimy pamiętać, że nie należy stawać bezpośrednio na ociekaczu, ponieważ wtedy łatwo o złamanie lub pękniecie. Dlatego zalecamy zakładać i zdejmować obuwie bezpośrednio na podłodze unikając stawania na ociekaczu.

Wyjątek stanowią nasze ociekacze TERMOPLAST i SCRAPER, które są elastyczne, miękkie i odporne na wszelkie naciski -  nie pękają i nie łamią się!

 

- Czy wycieraczki można położyć na zewnątrz bez zadaszenia?

W naszej ofercie posiadamy wycieraczki z tworzyw sztucznych oraz wycieraczki gumowe, które można położyć w pierwszej strefie, czyli na zewnątrz bez zadaszenia. Jednak kiedy mamy do czynienia z wycieraczkami tekstylnymi należy pamiętać o zapewnieniu im ochrony przed opadami oraz przed promieniowaniem słonecznym, aby nie uległy zniszczeniu.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium